.

.

Вилтон Агол Шлаг Шпатула Со Црна Рачка

Вилтон Агол Шлаг Шпатула Со Црна Рачка

DEN 159.84

Од стока
Достапно.

Ова 13 во. Аголната Шпатула е совршена за измазнување на замрзнување на задоволства или ширење полнење помеѓу слоевите на тортата. Дизајнирана да ги држи прстите подалеку од замрзнување, оваа шпатула за глазура за торта го олеснува рамномерното ширење на путер крем на колачи, кекси, колачиња и многу повеќе. Blackономската црна рачка удобно се вклопува во раката и цврстото сечило од нерѓосувачки челик ви помага да добиете убави, мазни рабови и дизајни. Можете исто така да ја користите оваа шпатула за глазура за да ги измазните пломбите помеѓу слоевите на тортата или да помогнете во полнење и ленти за украсување кеси. Разноврсна и издржлива, оваа 13 инчи. офсет шпатула е една кујна алатка ќе се најдете повторно и повторно. Лесно мраз колачи, колачиња, колачи и повеќе со овој 13 во. аголна шпатула. Исто така одлично за ширење на полнење помеѓу слоевите на тортата и полнење и ленти за украсување кеси. Широкиот врв на шпатула е одличен за сликање шпатула или додавање вител на врвот на тортата. Задолжителна алатка за оние што се нови за украсување торта; разноврсна и лесна за употреба. Специјално дизајниран имајќи го предвид декораторот; аголниот дизајн помага да се задржат прстите од замрзнување.

За производот

Купувачите избираат и