.

.

Дорман В Тапан Кочница Тркало Цилиндар За Специфични Форд Мазда Модели Одговара изберете: 1972-ФОРД КУРИР, 1974 - МАЗДА РОТАРИ ПИКАП

Дорман В Тапан Кочница Тркало Цилиндар За Специфични Форд Мазда Модели Одговара изберете: 1972-ФОРД КУРИР, 1974 - МАЗДА РОТАРИ

DEN 5247.84

Од стока
Достапно.

Овој цилиндар за тркала за сопирачки со директна замена беше специјално дизајниран да одговара на вклопувањето, функцијата и перформансите на оригиналниот цилиндар на тркалата на одредени возила. Се произведува и тестира за обезбедување квалитет. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена-специјално дизајнирана да биде директно совпаѓање за оригиналниот цилиндар на тркалата на сопирачките на барабанот на одредени возила. Рентабилно поправање-замена на цилиндерот додека сервисирате барабански сопирачки е најбрз, најсигурен начин да се обезбедат перформанси на сопирачките. Квалитетни материјали-изработени со висококвалитетни ЕПДМ гумени чаши и чизми за долготрајни перформанси. Професионално тестирани - дупките на цилиндрите на тркалата се тестираат на површината за да се обезбеди оптимална површина за запечатување на чашите под притисок. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Одговара Изберете : 1972-1982 ФОРД КУРИР 1974-1976 МАЗДА РОТАРИ ПИКАП 1972-1976 МАЗДА Б1600 и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

За производот

Купувачите избираат и