.

.

Работилницата На Текстописецот: Книга За Хармонија Онлајн Аудио

Работилницата На Текстописецот: Книга За Хармонија Онлајн Аудио

DEN 2.00

Од стока
Достапно.

(Беркли Прес). Научете ги основните техники зад денешните хит песни, со лесни за следење вежби за да можете веднаш да ги примените овие алатки на вашите сопствени песни. Престанете да се борите со блокот на писателот и научете да го направите процесот на пишување песни лесен, забавен и интуитивен. Качулис опфаќа различни теми, вклучувајќи : бои на акорди и клучеви * украси и прогресии на акорди за збогатување на вашата палета на бои * десетици начини за менување на вашите хармонии и прогресии * најчестите прогресии на акорди што се користат во хит песните * и многу повеќе. Вежбајте ги вашите песни со придружба користејќи го онлајн аудио! До аудио преку интернет се пристапува со помош на единствениот код отпечатен во капакот, достапен за преземање или стриминг. Работилницата На Текстописецот : Книга За Хармонија/Онлајн Аудио (Мек).

За производот

Купувачите избираат и