.

.

&N Комплет За Внесување Ладен Воздух: Високи Перформанси, Загарантирани За Зголемување На Коњските Сили: 50-Државен Правен: 1993 - ФОРД 57-2517

&N Комплет За Внесување Ладен Воздух: Високи Перформанси, Загарантирани За Зголемување На Коњските Сили: 50-Државен Правен:

DEN 3.00

Од стока
Достапно.

K&N 93-95 Ford Молња Перформанси Довод Комплет " K&N Ладен Воздух Доза Комплет : Високи Перформанси, Гарантира Да Се Зголеми Коњски Сили : 50-Држава Правни : 1993-1995 ФОРД (F150 Молња)57-2517 Крајната Долговечност : 10-Годишна/Милион Милја Ограничена Гаранција штити за животот на вашето возило. Загарантирано Зголемување На Коњските Сили : Дино-тестирано со до 50% поголем проток на воздух од рестриктивниот филтер за воздух во фабричката кутија и доводната цевка. Подобро Влечење : Ги Подобрува перформансите на забрзувањето и нагорнината при влечење со подобрување на одговорот на гасот. Подобрен Звук На Моторот : Слушнете ја моќноста под хаубата. Заштита од светска Класа : Поместување на границите на заштитата на моторот со заштита на вашиот мотор од штетни загадувачи. Лесно Одржување : не е потребно чистење на филтерот до 100.000 милји. Лесен За Инсталирање : вклучување на завртки за помалку од еден час со основни рачни алатки. К&Н системите за внесување воздух се еден од најлесните начини за гарантирање на зголемување на коњските сили. Дино Тестирано : Дино-тестирано за гарантирано зголемување на коњските сили и забрзување без потреба ОД еку мелодија. Висок Квалитет. ". Одговара Изберете : 1993-1995 форд Ф150 8 Цил 5,8 Л и повеќе - додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

За производот

Купувачите избираат и