.

.

Трговска марка ликовна уметност „Кастел далеку“ платно уметност од Ата Алишахи

Трговска марка ликовна уметност „Кастел далеку“ платно уметност од Ата Алишахи

DEN 1.33

Од стока
Достапно.

Уметник : Ата Алишахисубјект : Архитекторен стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има замок на крајот од камена прошетка. Кога правам уметност, без оглед на мојот медиум, влегувам во внатрешен свет на светлина и креативност и го избегнувам надворешниот свет на сенка и уништување. Додека сликам, јас не само што живеам во овој свет исполнет со светлина, го создавам. Во оваа смисла, секогаш сум правел уметност за себе : да ги ублажам сопствените страдања и болните сеќавања на војната и насилството за кои бев сведок, дури и како дете. Сепак, иако оваа работа е терапевтска за мене, моите готови парчиња исто така бараат од гледачот да ми се придружи во доживувањето на овие прекрасни светови и да го слави триумфот на светлината и бојата над темнината. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Замок на крајот од камен прошетка.

За производот

Купувачите избираат и