.

.

Трговска марка ликовна уметност „Мантирани градинарски сорти i“ платно уметност од Абрахам Манинг

Трговска марка ликовна уметност „Мантирани градинарски сорти i“ платно уметност од Абрахам Манинг

DEN 9847.36

Од стока
Достапно.

Уметник : Abraham Muntings Ubject : Floral Style : Modern-Century Modern Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има традиционална илустрација на високи цвеќиња во центарот на рамката. Истакнати бои : бела, сива, црна, зелена, светска уметничка група Тан е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Традиционална илустрација на високи цвеќиња во центарот на рамката.

За производот

Купувачите избираат и