.

.

Трговска марка ликовна уметност „Сезона честитки“ платно уметност од Тами Куснир

Трговска марка ликовна уметност „Сезона честитки“ платно уметност од Тами Куснир

DEN 1177.44

Од стока
Достапно.

Уметник : Тами Кушнирсубјект : Сезонатонал Стил : Модерни и современи проодни типови : Галерија обвиткано платно Арт. Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Арт на честитките на Тами Куснир „Сезона“.

За производот

Купувачите избираат и