.

.

Лосалт Оригинална Намалена Алтернатива На Натриумова Сол, 12. оз

Лосалт Оригинална Намалена Алтернатива На Натриумова Сол, 12. оз

DEN 367.68

Од стока
Достапно.

Разликата Во Лосалтрегуларна сол : 510мг натриум на 1/4 цплосалт : 170мг натриум на 1/4 цпа зачини за одличен вкус што е подобро за вас ако барате да го намалите натриумот во вашата исхрана, префрлувањето На Лосалт е едноставен чекор во вистинската насока. Содржи 66% помалку натриум од обичните трпезни, морски и карпести соли, Лосалтот е подобра за вас алтернатива за зачини, готвење и печење - без компромис за вкусот! Совршената мешавина од две природни минерални соли, Лосалтот е одличен избор за вашата маса и кујнски шкаф.Соодветност} Вегетаријанци _ Вегани} страдаат од алергија на Ореви 66% помалку натриум од обичните трпезни, морски и карпести соли. Вкусот Е Како Сол!. Добар извор на калиум. Кошер.

За производот

Купувачите избираат и