.

.

Трговска марка ликовна уметност „Гранд Кањон“ платно уметност од Ден Балард

Трговска марка ликовна уметност „Гранд Кањон“ платно уметност од Ден Балард

DEN 0.33

Од стока
Достапно.

Уметник : Дан Балардсубјект : Пејзаж-аперестил : Природно модерен производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има тесна река преку висок кањон.giclee (Jee-clay) е напреден процес на правење печатење за создавање на квалитетна парична казна Уметнички репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Дан Балард „Гранд Кањон“ платно уметност.

За производот

Купувачите избираат и