.

.

Магнафлоу Каталитички Конвертор

Магнафлоу Каталитички Конвертор

DEN 0.33

Од стока
Достапно.

Хеви Метал Каталитички Конвертор (24166) Од Магнафлоу. Конфигурација На Конверторот : Директно Вклопување. Позиција : Предната Страна На Возачот. Без Воздушна Цевка. Со Пред И Пост-Мачка О2 Сензор Порти. Каталитички Влез Дијаметар : 2.5". Каталитички Излез Дијаметар : 2.5". Каталитички Конвертор Вкупна Должина : 20". Ако на вашиот автомобил му треба замена, инсталирајте оној што ќе ве одведе низ проверката на смогот. Овој конвертор директно ќе ја замени фабричката единица, со мала или никаква изработка. Каталитичкиот Конвертор Со Директно Вклопување е точна замена за вашиот конвертор на акции, со интерфејс на двата краја што ќе овозможи да се забрави во издувниот систем. Обично не се потребни измислици или модификации. Достапно е ВО OBD II (Дијагностика на Одборот, 2-та Генерација), пред-OBD II и oem ОДДЕЛЕНИЕ OBD II конфигурации. Предобд II е за рани возила (генерално 1995 или постари), кои беа опремени со 2-насочни, 3-насочни или 3-насочни конвертори за вбризгување воздух. Двонасочните конвертори оксидираат штетни Јаглеводороди (HC) И EO# D-193 - 137 Magna Flow Каталитички Конвертор Дополнителни Функции Заврши : нерѓосувачки Челик. Одговара Изберете : 2004-2006 ФОЛКСВАГЕН ТУАРЕГ 8 Цил 4.2 Л 2007 ФОЛКСВАГЕН ТУАРЕГ В6 8 Цил 4.2 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

За производот

Купувачите избираат и