.

.

Питер Вејл-Збогум Кејп Таун & Добар Риденс-Винил

Питер Вејл-Збогум Кејп Таун & Добар Риденс-Винил

DEN 1488.00

Од стока
Достапно.

Како што се гледа во Покора 6001 со 5 ѕвезди реткост, овој приватно притиснат грал Од Питер Вејл првично беше ограничен на само 200 примероци и вклучуваше само еден диск со вкупно четири песни. Откако продадоа само неколку копии, останатите беа оставени во бразилски контејнер каде Петар се пресели пред да се пресели од Јужна Америка во САД. Лесно еден Од најретките Јужноафрикански Лп поврзани Со карпи некогаш објавенобјавен во целост за прв пат досега, и исечен НА 45 ВРТЕЖИ ВО МИНУТА за максимален квалитет на звукот, оваа снимка од 85+ минути е натоварена Со киселински флејти Апстрактната Вистина, Слободи Деца, Јобург Хок, ЦИЦА, Третото Око И Леонг лау. Збогум Кејп Таун & Добар Риденс (Винил) (Ограничено Издание).

За производот

Купувачите избираат и