.

.

Дополнителен Погонски Ремен

Дополнителен Погонски Ремен

DEN 1.33

Од стока
Достапно.

Заменски појас за најсложените погони на моторот. Поради термичките сили, овој променлив засечен појас всушност се затегнува на погонот додека се загрева. Ова резултира со подобрени перформанси на ременот со намалување на распаѓањето на напнатоста и бучавата.Гумената залиха натоварена со влакна става поголема флексибилност по должината на ременот, но сепак му дава на ременот поголема странична стабилност во макарата.Термички активни затегнувачки кабли за перформанси без одржување кога се правилно инсталирани и затегнати.Формирајте земја за да обезбедите прецизна максимална ширина и димензионална контрола на страничниот ѕид за правилно вклопување во макара, како и помазен, потивок појас за трчање.Ги исполнува или го надминува SAE J636c specifications Gates - Управувано Од Можноста Додаток Вози Појас се Вклопува Одберете : 2005-2006 DODGE СПРИНТЕР 5 Cyl 2.7 L 2004-2005 СПРИНТЕР 2500 СПРИНТЕР 5 Cyl 2.7 L 1986-1991 MAZDA RX7 Р Cyl 1.3 L 1990-1992 VOLVO 240 4 Cyl 2.3 L 1980-1982 ТОЈОТА е корола 4 Cyl 1.8 L 1979,1981-1985 MAZDA RX7 Р Cyl 1.1 L 1995-1996 ЈАГУАР XJS 6 Cyl 4 L 1990-1992 VOLVO 740 4 Cyl 2.3 L 1983,1985-1989 ГОДИНА VOLVO 244 4 Cyl 2.3 L 1986 CHEVROLET P30 8 Cyl 7.4 L 2004 СПРИНТЕР 3500 СПРИНТЕР 5 Cyl 2.7 L 2005-2006 FREIGHTLINER СПРИНТЕР 5 Cyl 2.7 L 1983,1985-1989 година VOLVO 245 4 Cyl 2.3 L 1969 ГОДИНА, МЕРЦЕДЕС-БЕНЦ 280 6 Cyl За 2,8 L 1991-1992 VOLVO 940 4 Cyl 2.3 L 1985,1987 ПОРШЕ 928 8 Cyl 5 L 1989-1994,1996-1998 MAZDA MPV 6 Cyl 3 L 1983-1984 ПОРШЕ 928 8 Cyl 4.7 L 1983 ГОДИНА "ФОЛКСВАГЕН" ЗАЈАК 4 Cyl 1.7 L 1988-1989 CHRYSLER ОСВОЈУВАЊЕ 4 Cyl 2.6 L 1978-1982 ПОРШЕ 928 8 Cyl 4.5 L 1972-1976 FORD КУРИР 4 Cyl 1.8 L 1980-1982 VOLVO 244 4 Cyl 2.1 L 1991-1993 BMW M5 6 Cyl 3.5 L 1974,1977-1979 ТОЈОТА е корола 4 Cyl 1.2 L и повеќе - додадете го вашето возило на нашите одговара елемент за да се провери.

За производот

Купувачите избираат и