.

.

Нурисон Марокански Касба Шаг Слонова Коска Розова 5'3 7'9 Област Килим

Нурисон Марокански Касба Шаг Слонова Коска Розова 5'3 7'9 Област Килим

DEN 959.84

Од стока
Достапно.

Мароканската Колекција Касба ве пренесува на живописен и шарен марокански пазар на килими, со богато обоени племенски килими кои имаат комбинација од возбудливи дизајни, разнобојни реси и кадифни, луксузни влакна. Неправилните дизајни на дијаманти на драматичните полиња со абраш ќе донесат чувство на глобална инспирација и енергија во секоја просторија во вашиот дом. Топлите пролетни бои се комбинираат со дијамантски дијамантски панели и разнобојни флорети во овој марокански килим за Собирање Касба. Меката текстура на бушавата со низок куп и плетената завршница на ресни го прават овој совршен акцентен тепих за секојдневна удобност и сигурно ќе додаде нота на мека, куќичка топлина во вашата омилена соба. Идеален за умерени сообраќајни области како спални соби или дневни соби. Напредно моќ разбој изградба за одлична вредност и квалитет. Лесно чистење и одржување на самото место. Килим рампа препорачува. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина.

За производот

Купувачите избираат и