.

.

Декоратот „Слупел дома“ Аризона Црно -бела фотографија на крем хартиена разгледница врамена текстурална уметност

Декоратот „Слупел дома“ Аризона Црно -бела фотографија на крем хартиена разгледница врамена текстурална уметност

DEN 337.76

Од стока
Достапно.

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена giclee текстурирана wallидна уметност“. Како и секогаш, започнуваме со литограф giclee монтиран на дрво и го завршуваме со завршница на мозочен удар со текстуриран четка. Ние не застанавме таму, додека го вклопуваме во рамките на жито од жито од дрво од 1,5 инчи, за да додадеме длабочина и смалување. Подготвени да висат. Димензии : 24 x 1,5 x 30. Започнуваме со литограф giclee монтиран на дрво, и го завршуваме со завршница на мозочен удар со текстуриран четка. Ние не застанавме таму, додека го вклопуваме во рамките на 1,5 инчи дебела рамка од жито од дрво од дрво за да додадеме длабочина и смалување . подготвени за виси - не е потребна инсталација или хардвер. Дизајн на уметникот Дафне Полсели.

За производот

Купувачите избираат и