.

.

Трговска марка ликовна уметност горе и далеку платно уметност од Никол Дитц, златна украсна рамка

Трговска марка ликовна уметност горе и далеку платно уметност од Никол Дитц, златна украсна рамка

DEN 3.33

Од стока
Достапно.

Подготвени да се обесхрабрат со употреба на gicleeavailable во различни големини, ова подготвено-затегнување парче во златна украсна рамка има балони со топол воздух над зелената трева со зборовите „нагоре и далеку“. Ова парче уметничко дело на трговската марка уметност се печати со употреба на Giclee, што е напреден процес на печатење што создава репродукции кои се практично разликуваат од оригиналите. Многу галерии, музеи и приватни колекционери прифаќаат уметност со печатење на giclee. Ова парче е отпечатено на висококвалитетна архивска хартија што е текстурирана, со што парчето навистина се истакнува. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси.

За производот

Купувачите избираат и