.

.

NANA Straight Bar W Side CZ Day Mathersенски ден за возрасни прстен 1- камен, 10K жолто злато со големина од 4,5-камен1

NANA Straight Bar W Side CZ Day Mathersенски ден за возрасни прстен 1- камен, 10K жолто злато со големина од 4,5-камен1

DEN 623.20

Од стока
Достапно.

Подаро и да и подари крајна мајки, каде што едноставноста се издвојува за часот и убавината на овој елегантен прстен толку вештачки дизајниран што скоро ќе го однесе здивот. Ако додадете само 2 месеци за раѓање, тогаш ќе добиете 2 камен прстен, 3 месеци на раѓање ќе добиете прстен од 3 камен, итн… (ве молиме, видете слики за примери на прстени од 1-6 камења. Има дисперзија на индекс на рефракција и цврстина, така што оптички блиску до дијаманти, дури и накит не можат да ја кажат разликата со голо око. За да ја видите оваа опција, посетете ја нашата продавница следејќи ја врската над насловот на овој список и навигирајте се во категоријата Персонализирање на семејниот накит> прстени . Прославете ја специјалната жена во вашиот живот со семејно наследство што може да се пренесе од генерација на генерација! Тоа е трајно наследство што ги слави животите на оние што ги сака . Сребрениот прстен е достапен само во платина за да изгледа и да се чувствува како платина. Прстенот на мајките исто така ја симболизира силната врска помеѓу двајцата. Тркалезниот брилијантен пресек симулирана матични камења измери 3,0мм секој. Брзо да покажете ectionубов кон вашата мајка или мајката како фигура во вашиот живот со тоа што giving дава неверојатен подарок во форма на прстен.Овој грациозен директен бар прстен е персонализиран и прилагоден за вас. Време е да направите нешто за вашата мајка. Одете напред и создадете визија во метал и камен само за мама најмила . Накитот е начин за фаќање на скапоцени моменти и одржување на сеќавањата живи цел живот. Службата на брилијантност Цирконија е убава, пожелна замена за дијамантите.

За производот

Купувачите избираат и