.

.

Трговска марка ликовна уметност „Бристлеконе бор“ платно уметност од Тања Гиррдини

Трговска марка ликовна уметност „Бристлеконе бор“ платно уметност од Тања Гиррдини

DEN 242.72

Од стока
Достапно.

Уметник : Тања Ghirardinisubject : Пејзаж-апестит : Природно модерен проитивен Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има мртво дрво во центарот на темниот пејзаж.Гикули (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на производство на печатење за создавање Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Tanja Ghirardini 'Bristlecone Pine' Canvas Art.

За производот

Купувачите избираат и