.

.

Карат Т.В. Дијамант Солитар 14KT прстен за ангажман на бело злато

Карат Т.В. Дијамант Солитар 14KT прстен за ангажман на бело злато

DEN 13904.00

Од стока
Достапно.

Едноставна и зачудувачка, побарајте ја раката со овој неверојатен прстен за ангажман на дијаманти. Прекрасно изработен во бело злато, овој прстен прикажува прекрасен тркалезен дијамантски пасијанс кој стои висок во традиционалното опкружување со четири. Толку елегантно не треба дополнителна придружба, овој прстен е завршен со светла полирана сјај. Империјал 1 Карат Т.В. Diamond Solitaire 14kt прстен за ангажман на бело злато : Дијамант Тежина : 1 Ct. T.W.Diamond Color : H-Idiamond Clarity : I2 Diamond Setting : Prong Setcrafted во 14 KT бело злато што може да се златни во големини 6-9 не се занимава со дијаманти.

За производот

Купувачите избираат и