.

.

Енергетски стоп пред и заден Z Truck & Tow Tur Drum Copt K15216DK-36

Енергетски стоп пред и заден Z Truck & Tow Tur Drum Copt K15216DK-36

DEN 5894.24

Од стока
Достапно.

Позлата со сребрена цинк дихромат се нанесува на сите дупчат и сносени ротори, тие не само што изгледаат одлично зад вашите тркала, туку и да помогнат да се спречи 'рѓа и корозија. Прецизните дупки за вежба овозможуваат максимално ладење на роторот. Заоблените слотови помагаат да се избрише секој гас или остатоци - држејќи јасна контактна лепенка на површината на роторот за безбедно, мазно сопирање. Тие се без прашина, без бучава и ви даваат зголемена моќ за сопирање без да ја жртвувате секојдневната драмабилност. Но, не се грижите, комплетот за сопирачки за напојување Z36 со дебеломер обезбедуваат дополнителна моќност за запирање за да ја донесат вашата опрема за застој брзо! Z36 Подлога за сопирачки за сопирачки Z36 и комплет за ротори • Инженерски за да се справи со додадениот стрес на влечење, превоз, планински возења или подигнати камиони • Сопствени керамички материјали со јаглеродни влакна ја подобруваат јачината на типичното соединение за керамичка сопирачка за да се справат со потешки товари • Ниско прашина Сопирањето потврдено преку тестовите на 3-та партија во Лос Анџелес, покажувајќи во просек 30% помалку прашина наспроти ОЕ • Дупчани и склопени ротори за изведба за максимално ладење • Болт за надградба на сопирачки на акции, не се потребни измени Прашок што помага да се спротивстави на 'рѓата и корозијата • Вклучува дупчат и слотни ротори, керамички влошки на сопирачките со јаглерод-влакна, црвени калипери обложени во прав и хардвер за инсталација • FITS : Jeep Liberty 2002. Секогаш кога ќе додадете тежина на возило со тоа што влегувате оптоварување, влечење приколка или едноставно додавајќи поголема комбинација на тркала/гума, ги менувате условите за работа на пакетот за сопирачките на акциите.

За производот

Купувачите избираат и