.

.

Трговска марка ликовна уметност „есен градинар IV Тел“ платно уметност од Кејти Пертит

Трговска марка ликовна уметност „есен градинар IV Тел“ платно уметност од Кејти Пертит

DEN 0.33

Од стока
Достапно.

Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Кејти спојува обрасци, бои, текстури и антички гравури за да создаде нешто ново. Таа работеше како графички дизајнер повеќе од дваесет години. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Кејти спојува обрасци, бои, текстури и антички гравури за да создаде нешто ново. Нејзиното домашно студио е мешавина од старо и ново, исто како и нејзината уметност. „Земањето стара уметност и повторно да се направи нова и свежа е многу наградувачка“, вели уметникот Кејти Пертит. Нејзината библиотека за гроздобер книги и бои и четки зафаќаат ист простор како нејзиниот ценет компјутер Мекинтош. Нејзината библиотека за гроздобер книги и бои и четки зафаќаат ист простор како нејзиниот ценет компјутер Мекинтош. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Нејзиното домашно студио е мешавина од старо и ново, исто како и нејзината уметност.Уметник : Кејти Пертитсубјект : Сезонал Стил : Модерни рустични производи Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија ја карактеризира фразата "Бидете благодарни за сите работи " во венец на шарени есенски лисја и цвеќиња на низа позадина. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Истакнати бои : Теал, бела, портокалова, тен, жолта, црвена „Земањето стара уметност и повторно да се направи нова и свежо е многу наградувачко“, вели уметникот Кејти Пертиет.

За производот

Купувачите избираат и