.

.

Калдвел 252 - Стабилна Клупа За Снимање Маса

Калдвел 252 - Стабилна Клупа За Снимање Маса

DEN 639.84

Од стока
Достапно.

661120525523 53980 Стабилната Маса е намерно изградена за да биде клупата за снимање со најдобра цена на пазарот. Неговиот дизајн е поригиден и има помалку споеви од клупите во стилот на преклопување и е соодветен за поширок спектар на услови и дисциплини за снимање. Завртката во основата овозможува прилагодување на положбата на една нога, усогласување на масата така што е паралелна со хоризонтот. Централното вратило, седиштето и масата можат да се вртат околу централната оска како единствена единица додека масата е паралелна со хоризонтот. Ова му овозможува на корисникот да прави снимки под кој било агол од едно поставување - идеално за лов на вармин. Клупата лесно може да се заклучи во една позиција за снимање ако сакате. Неговиот врв на масата е направен од обликувана пластика со цврста метална подрамка. Врвот мери 34 "х 23" и вклучува дупки кои функционираат како рачки за лесен транспорт или како држачи за вклучените вилушки за чистење, како и периметарска шина што спречува муниција да се тркала од врвот на клупата. Целата рамка е изработена од заварен челик. Поместеното седиште се прилагодува од 16 "на 22" и ротира во тандем со масата. Спецификации На Производитенаменски Модел За Поддршка За Снимање Стабилна Маса Серија Снимање Клупа Адаптер Тип Пиштол Одмор-Миш. Опис Снимање Клупа Тип На Торба N/Префилиран-Празен Ниту Еден Тип На Нозе Челик Материјал Челик Бр. На Нозете 3 252552 661120525523 КАЛДВЕЛ 252-552 СТАБИЛНА МАСА СНИМАЊЕ КЛУПА.

За производот

Купувачите избираат и