.

.

Трговска марка ликовна уметност „Мапа на мачки на светската мапа“ платно уметност од Мајкл Томпсет

Трговска марка ликовна уметност „Мапа на мачки на светската мапа“ платно уметност од Мајкл Томпсет

DEN 768.00

Од стока
Достапно.

Уметник : Мајкл ТомпсетСубјект : Map Style : Modern & Moderner Product Type : Gallery-завиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има силуети на мачки што ги формираат континентите на светска мапа.giclee (Jee-clay) е напреден процес на печатење Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мајкл Томпсет „Мапа на мачки на светската мапа“ платно уметност.

За производот

Купувачите избираат и