.

.

Мејсон Брукс Кресида CA70A музеј Греј марокански племенски сив простор килим, 2'6 4 '

Мејсон Брукс Кресида CA70A музеј Греј марокански племенски сив простор килим, 2'6 4 '

DEN 714.88

Од стока
Достапно.

Музејот Греј област килим може да се пофали со модернизам во ново време, надополнет со елементи од стариот свет. Убавината на нашата колекција Celestia лежи не само во неговата визуелна естетика, туку и во нејзината одржливост, туку издржливост и удобност. Воведување на еклектична низа на килими што нуди прекрасна рамнотежа на современи геометриски обрасци и современи апстрактни дизајни, нашата колекција Celestia ја меша обичната софистицираност со сонувачка палета на бои што може да се пофали со најразлични етерични нијанси и нијанси. Убавината на оваа колекција лежи не само во нејзината впечатлива визуелна естетика, туку и во нејзината прилагодливост.Хоризонталните редови на разиграни обрасци натопени во сиви и блуз со пука од песок и бело создавање на околниот момент на контраст и прекрасна симетрија. Овие килими совршено се спојуваат со акцентирање на дрвен или кожен мебел, како и други елементи на земја, како што се големи лисја растенија и велур фрлаат перници. Како неверојатно уникатно дело, овој дизајн вкусно ќе надополнува различни стилови на простории. Секое влакно се наomира на своето место, имитирајќи ги античките техники на ткаење, создавајќи високо функционална килим што сигурно ќе старее благодатно со вашиот дом . Без разлика дали сакате да украсите бунгалов во Boho или простор исполнет со гроздобер, разноврсниот музеј сив килим може да се спари со јута, тужеви, природни шуми и големи, лиснати растенија. Користејќи ја палетата на земјите во боја на креми, слонова коска, сиви, сини, со неколку пука од портокал и црвена боја, пригушените тонови се компензираат со суптилен испреплетена појава што додава допир на стариот свет.

За производот

Купувачите избираат и