.

.

+Decker 6-Amp Angle Angle Grinder со бонус дискови, BDEG400VA

+Decker 6-Amp Angle Angle Grinder со бонус дискови, BDEG400VA

DEN 3.00

Од стока
Достапно.

Завршете ја работата брзо и чисто со мелница за агол на црните и декер. Оваа моќна електрична мелница идеална за заострување, сечење, мелење, отстранување на подготовка на 'рѓа и површина. Мелницата за агол на црните и Декер 6 засилувачи има моќен мотор кој работи на 10,000 вртежи во минута, со опсег на големина на вретено од 5/8 " - 11 " за лесна употреба на повеќето површини. Случајот со метална опрема ја подобрува издржливоста и обезбедува подолг живот, со години на сигурна употреба. Алатката е дизајнирана со странична рачка на позицијата која обезбедува дополнителна удобност и изобилство контрола за употреба со разни материјали и агли. Заклучување на вретеното за овозможува лесни додатоци. Агол мелница и комплети на дискови вклучува мелница за мал агол од 4-1/2 ", метално тркало за мелење и клуч за клучеви за да ви помогнеме да се справите со скоро секоја задача. Црна+Декер 6-Амп 4 1/2" Агли за агол со бонус Дискови, BDEG400 VA : Метална опрема за издржливост и подолг живот. Работи на 10,000 вртежи во минута, со опсег на големина на вретеното од 5/8 " - 11". Црната и Декер 6 засилувач Агол Агол има 3-позитивна рачка која обезбедува додадена удобност и контрола со различни агли и материјали. Вретено заклучување за лесни додатоци. Идеално за заострување, сечење, мелење, отстранување на подготовка на 'рѓа и површина.

За производот

Купувачите избираат и