.

.

Трговска марка ликовна уметност „пролет II“ платно уметност од Дафне Брисоннет

Трговска марка ликовна уметност „пролет II“ платно уметност од Дафне Брисоннет

DEN 3.00

Од стока
Достапно.

Уметник : Дафне Brissonnetsubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија се одликува со текст "Наше гнездо" Текст со јајца од Робинс во гнездо. Истакнати бои : бело, сиво, розово, портфолио на Tan Wild Apple/Photography ги прикажува колаборативните напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Текст „Нашето гнездо“ со јајца од Робинс во гнездо.

За производот

Купувачите избираат и