.

.

Заштитена марка ликовна уметност „Марс разоружан од платното на Венера од Питер Пол Рубенс

Заштитена марка ликовна уметност „Марс разоружан од платното на Венера од Питер Пол Рубенс

DEN 2601.60

Од стока
Достапно.

Уметник : Питер Пол Рубенссубјект : People Style : Trational Product Type : Gallery-завиткано платно Artthis подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има група на луѓе кои стојат во темна зафатена сцена. Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Заштитена марка на ликовната уметност „Марс разоружан од платното на Венера на платното од Питер Пол Рубенс.

За производот

Купувачите избираат и