.

.

Мармонт Хил Фаќање На Големиот

Мармонт Хил Фаќање На Големиот

DEN 3.00

Од стока
Достапно.

Норман Роквел беше еден Од водечките Американски уметници. Тој избра да ја раскаже приказната За Американскиот сон, деталите за поедноставно време, насликани со топлина и хумор. Тој ја искористи Носталгијата На Американскиот народ со слики кои честопати беа идилични и изразија ентузијазам за обичните.Карактеристики : Врвен квалитет На Печатење На Giclée На Архивска Хартија со висока резолуција Професионално врамена и монтирана на архива без киселина, висококвалитетна издржлива рамка што не се искривува, подготвена за закачување на дел од колекцијата Гроздобер Американа Достапни Големини : 18" L x 12" W x 1,5" D (5 lbs виси тежина)24" L x 16" W x 1,5" D (6 lbs виси тежина)виси тежина)30" l x 20" W X 1.5" D (7 Фунти виси тежина) 36" l x 24" w x 1.5" d (8 фунти виси тежина) мармонт Хил Фаќање на големиот еден рамка Печатење. Норман Роквел Колекција.

За производот

Купувачите избираат и