.

.

Антиката Бомонт Традиционална Волна Површина Килим, Чоколадо Сина, 3'6 3'6 Круг

Антиката Бомонт Традиционална Волна Површина Килим, Чоколадо Сина, 3'6 3'6 Круг

DEN 1183.84

Од стока
Достапно.

Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните. Овие традиционални антички килими се совршено дополнително дополнување во вашиот дом за стилска надградба. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Стилски додаток за секоја соба. Рачно Изработени Традиционални Килими. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови.Антиката Килим Колекција. Големина : 3'6" х 3 '6" Круг. Достапно во повеќе бои и големини. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Рака Тафтувана Во Индија. Елегантните дизајни и богатите бои на овие теписи за наследство се инспирирани од античките персиски килими од 19 век. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации.

За производот

Купувачите избираат и