.

.

Jordorache Jean Bermuda Cotton Elastane Viscose Polyester Short, Count, Pack

Jordorache Jean Bermuda Cotton Elastane Viscose Polyester Short, Count, Pack

DEN 215.84

Од стока
Достапно.

Денимските шорцеви на Jordордаче се кул и мора да имаат главен дел за да ги вклучат во секоја гардероба за девојчиња при започнување со пролет. Направено во тексас за истегнување за удобност и стилски доволно за да се спари добро со кој било врв. Конструирано во тексас миење со традиционално шиење и трим. Може да се премине совршено од игралиштето во забавата го прави ова совршено за секоја пригода и целодневно носење! Рециклиран полиестер. Истегнете тексас. Функционално копче. Јамки на појас. Џебови од страна и назад. Темно миење тексас. Детали за дизајн на лепенка. Валани полите. 63% памук, 24% полиестер, 12% вискоза, 1% еластан. Машина за перење.

За производот

Купувачите избираат и