.

.

Кредитни картички со картички Luxpaper и ракави за картички, lb. Wasabi Green, Pack, Size 1 2 2

Кредитни картички со картички Luxpaper и ракави за картички, lb. Wasabi Green, Pack, Size 1 2 2

DEN 0.33

Од стока
Достапно.

Без разлика дали користите пенкало за пенкало или калиграфија, ќе бидете импресионирани од висококвалитетната хартија што е докажана со измама. Можете дури и да ги користите за да организирате мали предмети, како наоди за накит, копчиња, монети и валута, слики и многу повеќе., хотелска тастатура, визит -картички и многу повеќе. wasabi се трајни и висококвалитетни опции за одржување, заштита и надавање на сите картички со стандардна големина. Цврстата и издржлива дебелина е совршена за испорака на долги растојанија без да се свиткува или кине. Големина : 2 3/8 x 3 1/2 инчи. Купете пакет од 50, 250, 500 или 1000 денес! Кредитни картички со луксузни картички и ракави за картички за подароци. Тие се дизајнирани за компатибилност со домашни печатари за ласер и инк -џет. Ако сте одговорни за коверти за свадба, забава, празник, корпоративен собир, банкет, туш, роденден или дипломирање, ковертите на лукс 80 lb. Овие држачи за картички се одличен начин да им пренесат картички за подароци на пријателите, семејството и соработниците како подароци за празници и родендени, без да мора да излезете и да купите поголема картичка или подарок. Користете ги овие ракави за да ги држите вашите кредитни картички или да подарите некому подарок картичка во шарен држач за хартија. Количина : 250 пакет. Боја : Васаби Грин. Кога се отпечатени, ковертите на Лукс се надополнуваат со широк спектар на бои за мастило. Едноставно, лизнете ја картичката или вметнете, и ќе остане на место. Користете ги овие мини коверти за да ви помогнеме да ги пратите малите предмети кои инаку се неверојатно лесни за губење.

За производот

Купувачите избираат и