.

.

Екстел Голем 14кт Златен Традиционален Католички 5-Насочен Крстовиден Медал Со Чудесен Медал, Свети Јосиф, Свети Кристофер И Свето Срце, Произведен Во САД

Екстел Голем 14кт Златен Традиционален Католички 5-Насочен Крстовиден Медал Со Чудесен Медал, Свети Јосиф, Свети Кристофер И

DEN 1135.84

Од стока
Достапно.

Дизајн И Стил; 5-Насочен Медал; 5-Насочниот Медал се одликува Со Скапулар на врвот, свети Кристофер десно, Чудесно дно, свети јосиф лево и Светиот Дух во центарот; Медалот Е Висок 1 1/4 - инчен и широк 1 инч. Материјал; 14 Каратно Злато; Овој Златен медал Од 14 Карати е составен од 58,3 проценти чисто злато и е идеален за фин накит; други легури, Како што е бакарот, се мешаат со златото за да дадат повеќе црвена топла нијанса; ова исто така му дава цврстина на металот; бидејќи златото е природен елемент, тој е многу издржлив. Кутија за подароци; овој медал доаѓа спакуван во луксузна кадифена кутија за подароци. Изработен Во Америка; Накитот Екстел Е Во Американска сопственост и овој приврзок се произведува овде во Соединетите држави обезбедувајќи највисоки стандарди за квалитет.

За производот

Купувачите избираат и