.

.

Етереум За Почетници: Крајниот Водич за Рударство, Тргување и Инвестирање Во Криптовалути

Етереум За Почетници: Крајниот Водич за Рударство, Тргување и Инвестирање Во Криптовалути

DEN 297.76

Од стока
Достапно.

Ethereum доби големо внимание од заедниците за криптовалути и софтвер, тоа е мешавина на валута и програмирање базирана на блокчејн со навидум бескрајни и нови апликации што штотуку почнуваме да ги откриваме, исто така е сложена и неверојатна технологија. Еве преглед на она што ќе го научите..- Што е ethereum - Технологија зад ethereum-ethereum рударство-Како да се купи, продаде и чување ethereum - Треба да се инвестира во ethereum - Иднината на ethereum - и повеќе...Најважната предност на ethereum во однос на биткоин е тоа што оваа технологија на криптовалути им овозможува на компјутерските апликации да работат на својата мрежа, а не само етер сама по себе. Значајната привлечност на биткоин лежи во фактот дека не може да се контролира од ниту една партија и не работи преку централен сервер. Ethereum го подобрува тоа со тоа што дозволува не само валутата, туку и други работи да се извршуваат во мрежата. Ethereum За Почетници : Крајниот Водич за Рударство, Тргување и Инвестирање во Криптовалути (Крајниот Водич за Рударство Ethereum И Ethereum) (Мек).

За производот

Купувачите избираат и