.

.

Собрание на цревото за притисок на управувачот Sunsong Power

Собрание на цревото за притисок на управувачот Sunsong Power

DEN 3.33

Од стока
Достапно.

Црева за притисок на поднесувањето на притисокот на воланот на управувачот, ги надминуваат оригиналните стандарди за перформанси на опремата со максимален работен притисок од 1.500 psi А оценка на притисок на рафал од 8.700 psi и јачина на затегнување од 1.600 фунти. обезбедување на исклучителна издржливост и долг живот. Сите цевки се произведуваат од челик со висока оценка и електро -зглобно со цинк -обвивка што дава супериорна корозија и отпорност на 'рѓа против елементи како што се висока влажност, патна сол, вода и варовник. Секое црево е прецизно инженерско за точно вклопување и вклучува загради, громи, преклопувачки порти, топлински штитови, грмушки и заштитни ракави, како што се бара за да се обезбеди дека сите делови што се носат се обновени во оригинална состојба. Секое црево е подложено на тест за обезбедување на квалитет на висок притисок пред да ја напушти фабриката, обезбедувајќи инсталација без проблеми и работа на вашето ново црево.

За производот

Купувачите избираат и