.

.

Во текот На Виножитото: За Пијана, Раце, Лист

Во текот На Виножитото: За Пијана, Раце, Лист

DEN 143.84

Од стока
Достапно.

Безвременската мелодија на Харолд Арлен ќе ја воодушеви публиката од сите возрасти. Аранжманот на мелоди Бобер за две пијана, осум раце е напишан за доцните средни пијанисти и е поставен како два дуети (Пијано 1 и Пијано 2) со примо и секундо делови на страниците со кои се соочува. Ова популарно парче е забавно за играње и дава можност да вежбате вештини за слушање, техника, controlмичка контрола и музицирање. Во текот На Виножитото е одличен за рецитали, пијано ансамбл класи, и чудовиште концерти. Резултат и четири вклучени делови. Федерација фестивали 2020-2024 избор. * ИСБН : 9781470620103 • Формат : Мека • Датум На Објавување : 2015-01-01.

За производот

Купувачите избираат и