.

.

Заштитена марка ликовна уметност Queenstown and The Murtersables-nz Canvas Art by David Evans

Заштитена марка ликовна уметност Queenstown and The Murtersables-nz Canvas Art by David Evans

DEN 1.33

Од стока
Достапно.

Заштитена марка ликовна уметност "Queenstown and The Mertables-nz " Canvas Art by David Evans : Artist : David Evans Subject : Пејзаж-апелативиот стил : Современиот доживеан квалитетен отпечаток со употреба на giclee, што е напреден процес на печатење на процесирање на процесот на печатење, виртуелно се разликуваат од оригиналот, се прифаќаат од многу галерии е прифатено од многу галерии е прифатено од многу галерии е прифатена од многу галерии , музеи и приватни колекционери, завиткани, така што платното се обвиткува околу страните и ги крие Frameallows за безделна презентација на готовото сликарство Ова го подготви уметничко дело, завиткано од галерија, има прекрасен пурпурен пејзаж на Квинстаун и Ски во областа на скијачите на Квинстаун и пресметковите . Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, музеи и приватни колекционери.

За производот

Купувачите избираат и