.

.

Ekena Millwork 14 W 43 H Средно-Америка винил, стандардна големина четири табла споени ролетни, W завртки за инсталација на Shutter-Lok и завртки за појавување,-црно

Ekena Millwork 14 W 43 H Средно-Америка винил, стандардна големина четири табла споени ролетни, W завртки за инсталација на

DEN 2.67

Од стока
Достапно.

Иако таблата за име и Батен ве тера да размислите дрво, бидејќи првично биле направени од дрвени табли, тие честопати се прават денес во ефтин и издржлив винил. Надворешните винилни ролетни силно се држат до пукање или гниење од оштетување на сонце или вода и бараат помалку одржување од традиционалните ролетни од дрво. Продавниците за подобрување на домот нудат широк спектар на ролетни од табла и батен. Ширините на овие типови куќни ролетни обично се разликуваат повеќе од лути или подигнати панели -ролетни, и навистина ви овозможуваат да постигнете уникатен изглед низ различните големини и стилови. Некои ролетни од табла и батен имаат простори помеѓу вертикалните табли, за да се овозможи да поминат сончевата светлина и воздухот. Бројот на вертикални табли обично се движи помеѓу две и пет, при што таблата ги преминува овие хоризонтално на горниот и долниот дел. Тие се исто така достапни криви на врвот за заоблени отвори за прозорци. Поради материјали, ширините и должините се номинални +/- 1/2 ". Вклучува пар ролетни и хардвер за појавување на бои. Најлесна инсталација- Инстали за неколку минути со вклучен хардвер. Трајни конструкции на кополимер Карактеристики со обликувана боја. на убавина. Лесна инсталација на ролет-лок.

За производот

Купувачите избираат и