.

.

Империјален скапоцен камен Стерлинг сребрен овален исечен аквамарин и создаде бел сафир двојно ореолски прстен за ангажман на жени

Империјален скапоцен камен Стерлинг сребрен овален исечен аквамарин и создаде бел сафир двојно ореолски прстен за ангажман на

DEN 1.00

Од стока
Достапно.

Изработено во сребро, прстенот за ангажман прикажува овална аквамаринска скапоцен камен, поставен во центарот, завиткан во двојно ореол на создадени бели сафири. Елегантниот разделен трепернува треперува со создаден акцент на бел сафир. Завршено со светло полиран сјај, овој шармантен аквамарин и создаден прстен за ангажман на бели сафир ореол е сигурно дека е богат омилен. 8мм x 6mm овален оригинал аквамарин центар камен . овална форма двојно ореол. Тркалезно создаден акцент на бел сафир. Направено во сребро. Полиран финиш . Димензија : 14,85 мм должина x 21,00 мм ширина x 7,45 мм висина на галеријата.

За производот

Купувачите избираат и