.

.

Криптониката се спушта во лондорд комплетен скејтборд

Криптониката се спушта во лондорд комплетен скејтборд

DEN 639.84

Од стока
Достапно.

Kryptonics паѓаат комплетни скејтборд (32 "x 8 ") е одлична табла на средно ниво совршена за крстарење на тротоарот или пансионот. Основана во 1965 година, Kryptonics ™ е една од најавтентичните брендови во скејтбординг и сè уште останува иновативна сила во индустријата денес. Kryptonics ™ ја смени играта во 1976 година со развивање на првото тркало за скејтборд со уретан, а иновацијата не престана оттогаш. Kryptonics ™ сега доминира на пазарот со постава на целосни скејтборди - вклучувајќи крстосувачи, долги табли, Стандард 31 во модели на скејтпарк и ретро поли пластични табли „Торпедо“. Секоја детална конструкција на палубата, камионот, лежиштето и тркалото се смета дека ги достигнува сите возрасти Групи и стилови на возење. Kryptonics ™ комплетира целосна склопена со хардвер со лента и скејт, проверете дали ги прилагодувате камионите врз основа на претпочитање и способност на уметничко лизгање и отстранете го заштитниот капак на тркалото што може да се инсталира. Секогаш запомнете да носите заштитна опрема за скејтборд (скејт Шлемови, влошки на коленото, влошки на лактот и/или чувари на зглобовите) што го поддржува нивото на вештината на возачот. Криптониката Спуштена лондорд Комплетна скејтборд, 32 "x 8" : 32 "x 8" 8-ply Северо-источен северо-источен јавор. Облик со целосна конкавна. 80ab целосна гриппека. 6 „Криптоника“ наклон на ултра лесен композитен наклон камион. 4мм аголни влошки за кревање. 62мм x 51mm истури полиуретански тркала. Јаглероден челик ABEC 3 лежишта. Опсег на возраст : 8 години и нагоре.

За производот

Купувачите избираат и