.

.

Житни култури на Келог, замрзнати мини-пчери боровинки ул

Житни култури на Келог, замрзнати мини-пчери боровинки ул

DEN 87.68

Од стока
Достапно.

Со најразлични вкусни вкусови што треба да се изберат, замрзнати мини-пченица боровинки оди одлично со јогурт и свежо овошје и создава вкусна закуска за пладне за да ви помогне да ве напојуваат преку вашиот напорен ден.Замрзнатиот мини-пченица на Келог, боровинки е генијално направена за појадок што е важно. ? Содржи 41 грама цело зрно по порција; 5 грама протеини по порција; добар извор од 10 витамини и минерали; одличен извор на влакна; малку маснотии. Заслужувачки додаток на вашата оставата, чајната кујна, замрзнатите боровинки на Kellogg, се совршено изработени житни житни култури што се вклопуваат во вашата утринска рутина и авантурите што следат. ? Започнете ги вашите најважни утра со бисквити со житни култури со залак, направени со 100% цела пченица во комбинација со неодолив вкус на вкус на боровинки во секоја задоволувачка лажица. Одликувајќи се со прекрасно крцкави слоеви на совршено тостена цела пченица во секој бисквит со големина на залак, како и вкусот на боровинки, замрзнати мини-пченица боровинки е голема храна за големи денови.

За производот

Купувачите избираат и