.

.

Тошиба 65Л9300У-65 Дијагонална Класа-Л Серија 3Д ЛЕД-позадинско осветлување ЛЦД ТВ-Смарт ТВ-4К УХД 2160

Тошиба 65Л9300У-65 Дијагонална Класа-Л Серија 3Д ЛЕД-позадинско осветлување ЛЦД ТВ-Смарт ТВ-4К УХД 2160

DEN 0.67

Од стока
Достапно.

Toshiba 65l9300u L9 Серија-65 " Класа (64.5" видливи) LED-позадинско осветлување LCD ТВ-4 K Клучни Карактеристики И Придобивки : 4k Ultra HD4 K Ultra HD обезбедува четири пати поголема резолуција од 1080p Full HD За неверојатни детали и квалитет на сликата дури и одблизу. CEVO 4k2th Генерација quad + двојадрен процесор обезбедува крајна 4k Ултра HD слика ОД 4 K И стандард 4 K. CQ ENGINELet видео процесорот cq мотор апсолутно ве воодушевува со напредни технологии како Подобрување на Работ, Динамична Гама, Стручен Режим и многу повеќе за слики со квалитет на кино. Чао-чао, blur Enjoy појасни брза акција спорт и видео со Clear Scan 240 Hz, кој двојки стапка на освежување на екранот. Локалната технологија За Затемнување на Локалното Затемнување обезбедува повеќе зони за затемнување до драматично подобрување на нивото на црно и соодносот на контраст за да се даде подобра слика. Прекрасен, ултра тенок дизајненергетски ефикасен led осветлување за живописен HD квалитет на сликата со остар контраст за реални слики со природни сенки и нагласува. Фалете се со целосно новиот, тенок, софистициран дизајн со закривени агли и елегантен штанд. Слушајте уживајте во јасен, добро избалансиран звук со AUDYSSEY EQ и ABX аудио технологии. Приклучок приклучок во целосна џек пакет. Поврземе надворешни звучници или АВ приемник. Споделете работи од вашиот лаптоп со HD pc порта. Допрете ПОВРЗУВАЊЕ НА HD компонентата Color Stream. И користете USB порта за слајдови, видео или музика од USB стап. Што Е Вклучено : Тошиба 65 L9300 U. тошиба КТ-90427 далечински управувач. 3Д очила (4 парчиња). Кабел за далечинско управување. Стој. Безжична тастатура.

За производот

Купувачите избираат и