.

.

Експерт градинар QT со повеќебојни зелка и тенџере со одгледувачи на кеale

Експерт градинар QT со повеќебојни зелка и тенџере со одгледувачи на кеale

DEN 479.52

Од стока
Достапно.

Цветовите се класичен фаворит што носи моментална боја во вашиот дом. Тие изгледаат убаво како цветни граници или во контејнери околу вашиот трем, внатрешен двор или во близина на влезната врата. Ако пресадувате во поголем тенџере, користете квалитетна почва. Кога садите во градината, ископајте дупка, поставете го растението и пополнете ја дупката со почва. Чувајте добро наводнете сè додека не се воспостави фабриката. Вода добро кога е суво и често проверувајте за време на топло, суво време. Оплодете редовно. Експерт градинар зелка и кеale. Вода frequncy : вода кога е суво. Потребни се светло : светла индиректна сончева светлина. Експерт градинар зелка и кеale.

За производот

Купувачите избираат и