.

.

Касио БГ169Р-7А Женско Бебе - Г Бел Кит Дигитален Спортски Часовник

Касио БГ169Р-7А Женско Бебе - Г Бел Кит Дигитален Спортски Часовник

DEN 351.84

Од стока
Достапно.

Отпорен на удари 200 МЕТРИ Отпорен На Вода Магнетски Отпорен 1/1000-Та Втора Стоперка со/Индикатор За Брзина. Стоперката. Прикажан на овој модел е стационарна рамка, мазни функционални туркачи. Касио БГ169Р-7А доаѓа со функции за прикажување на денот, месецот и годината. Овој часовник за нуркање има бело и сиво дигитално бирање со дигитални numпски броеви. Тајмер За Одбројување. Ременот е изработен во бела смола и е прицврстен со помош на затворач за тока. Задно осветлување. Заштитата на бирачот е минерален кристал дизајниран да се спротивстави на гребнатини. Овој часовник Casio BG169 R-7 A има и отпорен на удари, ел позадинско осветлување со последователен сјај, 25pg база на податоци, капацитет на меморија : до 25 комплети податоци, секој сет вклучува : - име (8 знаци) и телефонски број (12 цифри), друго : автоматско сортирање, светско време : 29 временски зони (30 градови), приказ на градски код, вклучување/исклучување на дневна светлина, дневен бројач, автоматски ги одбројува деновите од тековната датум НА ЦЕЛЕН ДАТУМ, КАПАЦИТЕТ НА МЕМОРИЈА : 5 записи (по 8 знаци), 5 ДНЕВНИ АЛАРМИ, часовен временски сигнал, 1/100 втора стоперка, мерен капацитет : 23 : 59'59,99", режими на мерење : изминато време, време на поделба, 1-2 пати на место, тајмер за одбројување, мерна единица : 1-секунда, опсег на внесување : 1 минута до 24 часа (1-минутни чекори и 1-час чекори), ЦЕЛОСЕН АВТОМАТСКИ КАЛЕНДАР (ОДНАПРЕД програмиран до 2099 година), тон на работа на копчето вклучување/исклучување, точност : + / -30 секунди месечно, батерија : цр1616, приближно траење на батеријата : 3 години.

За производот

Купувачите избираат и