.

.

Универзална инк -џет Премиум компатибилна кертриџ Киоцера Мита, црна

Универзална инк -џет Премиум компатибилна кертриџ Киоцера Мита, црна

DEN 414.24

Од стока
Достапно.

Универзалниот Inkjet Kyocera MITA Castridge 37064011 е разноврсна компонента која е компатибилна со повеќе системи за печатење, вклучувајќи ги и DC-3755 и DC-3785 артиклите. Содржи во пакетот е еден контејнер 440 G што ги исполнува ригорозните стандарди поставени од OEM. Корисниците ќе знаат дека добиваат производ со највисок квалитет. Касетата со црн тонер со сигурност обезбедува професионален принт. Овој уред е направен со три големи компоненти поврзани едни со други, кои произведуваат висок принос на страница. Овој излез со голем волумен овозможува континуирана и постојана употреба, што исто така ќе помогне во намалувањето на тоа колку често мастилото треба да се менува или да се наполни. Овој принос, исто така, ќе помогне да се елиминира отпадот од контејнерите што го прави не само економичен избор, туку и опција за еколошки, исто така. Овој премија компатибилен кертриџ е повторно воспоставен со нови делови и е лесен за употреба и инсталирање, заштедува време на корисниците и го прави практичен додаток на канцелариските околини. Овој уред е погоден за компании со најразлични големини на кои им е потребно разноврсно решение за нивните барања за дистрибуција на документи. Универзалниот Inkjet kyocera mita кертриџ 37064011 е направен со висококвалитетни материјали. Универзална Inkjet Premium компатибилен Kyocera MITA 37064011 Касета, црна : компатибилен со повеќе системи. Касетата со црн тонер ги исполнува или ги надминува OEM стандардите. Лесен за користење. Боја : Црна.

За производот

Купувачите избираат и