.

.

Litehouse® Босилек Замрзнување Сушени Билки 0. оз. Тегла

Litehouse® Босилек Замрзнување Сушени Билки 0. оз. Тегла

DEN 83.84

Од стока
Достапно.

Litehouse Замрзнување Сушениот Босилек дава вкусен вкус и арома на свеж босилек што би го очекувале од свежо набраните билки. Нашиот босилек е одлично дополнување на секое јадење со месо, салата, сирење или домати. Една тегла е еднаква на 3 свежи гроздови! Кога готвиме со нашите билки, препорачуваме да замените една лажица замрзната билка за една лажица свежа. Сите мерења се приближни. Замрзнување Сушено. Не гмо. Глутен Слободен. Оваа тегла е еднаква на 3 свежи гроздови босилек.

За производот

Купувачите избираат и