.

.

Империјал скапоцен камен 10к бело злато октагон го исече смарагд КТ ТВ ДВЕДЕНСКИ MADEенски моден прстен

Империјал скапоцен камен 10к бело злато октагон го исече смарагд КТ ТВ ДВЕДЕНСКИ MADEенски моден прстен

DEN 2.00

Од стока
Достапно.

Изработено во 10к бело злато, овој прстен го прикажува октагоналниот сечен скапоцен камен, смарагд скапоцен камен, поставен во центарот на групата. Тркалезните дијаманти ја благодат шипката на рингот, давајќи впечатлив контраст со центарот. Завршено на светло полиран сјај, овој смарагд и дијамантски прстен за жени е сигурен дека е богат омилен, секоја жена би сакала да го поседува. Природно смарагд кој е исечен во најостанагоналната форма на смарагд . Ова африканско богатство од 5мм х 3мм тежи 1/5 од карат . ситен и нежен изглед, овој прстен е поставен во цврсто 10 карат злато со оригинални акценти на дијаманти . а Добро парче накит, сигурно ќе биде ценето од сите возрасти.

За производот

Купувачите избираат и