.

.

Стандарден Приклучок, NG4296

Стандарден Приклучок, NG4296

DEN 1112.96

Од стока
Достапно.

Нгк Стандардните свеќички СЕ одобрени И препорачани ЗА сигурни перформанси за повеќето автомобилски и не-автомобилски апликации. Нгк Стандардните свеќички имаат дизајн на изолатор со 5 Ребра за да спречат трепкање и исто така се третираат со позлата отпорна на корозија за да се обезбеди леснотија на инсталација и отстранување. Ладно валаните навои спречуваат оштетување на главата на цилиндерот. Процесот на запечатување СО тројна заптивка на НГК практично го елиминира истекувањето на гас покрај школка. Цврстото Бакарно Јадро обезбедува супериорна дисипација на топлина, спроводливост и поширок опсег на топлина. Нгк Стандард Приклучок, НГ4296.

За производот

Купувачите избираат и