.

.

Пирамида Покер-Пирамида Зграда Стратегија Игра

Пирамида Покер-Пирамида Зграда Стратегија Игра

DEN 1.33

Од стока
Достапно.

Влоговите се високи во оваа забранета игра На Фараоните! Пирамидалниот Покер е брза и предизвикувачка стратешка игра од глава до глава што го носи Покерот На вашиот древен Гранд-Фараон на сосема нови нивоа. Секој играч наизменично поставува блокови за да ја состави пирамидата. Откако ќе заврши, играчите почнуваат да ја демонтираат пирамидата, земајќи блок секој чекор додека се обидуваат да ги создадат своите најдобри 3 покер раце. Освојте 2 од 3 натпревари за да бидете господар на Пирамидата! Пирамида Покер-Стратешка Игра За Градење Пирамиди, Со Игри За Истражување И Развој. Содржината вклучува : 54 Дрвени Блокови, 1 Пирамидална Основа. За 2 играчи. Се препорачува за возраст од 12 и повеќе години. Произведено Во Кина. Сосема нова состојба во оригиналното пакување. Избришете ја со сува или влажна крпа.

За производот

Купувачите избираат и