.

.

Давинци Тестенини Ангел Коса 16оз

Давинци Тестенини Ангел Коса 16оз

DEN 3.33

Од стока
Достапно.

Збогатен Производ Од Макаронипроизвод Од Италијапремиум Вистински италијански Тестенини100% Тврда Ангелска Коса Гриз Од Пченица Е автентични италијански Тестенини. За разлика од обичните тестенини, Давинци се прави со најдобар 100% гриз од тврда пченица и се увезува од Италија. Давинци го користел традиционалниот процес на сушење на топол воздух за конзистентна текстура на ал денте на класичните италијански тестенини. Давинци е вкусна тестенини може да се чувствувате добро кога ќе му служите на вашето семејство. Насоките доведуваат до брзо вриење 4 литри вода. Додадете сол, ако сакате. Додадете тестенини во врела вода. Гответе непокриено, повремено мешајќи, 3-4 минути или додека не се постигне саканата нежност. Добро исцедете и послужете со вашиот омилен рецепт. Одрекување Овие изјави НЕ се оценети од фда. Овие производи не се наменети за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на каква било болест. Давинци Тестенини Ангел Коса 16оз.

За производот

Купувачите избираат и