.

.

Рони Хокинс Г Дине Динамо

Рони Хокинс Г Дине Динамо

DEN 576.00

Од стока
Достапно.

Увоз-само две-фер од недоволно оценет рокенрол гениј. Совршен изведувач, тој направи скок Од рокабили со голема моќност, До Фолк, До Срдечна Земја исто како што се пресели од длабоко во срцето На Арканзас на горчливо студените улици во Торонто. Ова суштинско издание ги составува неговите два најдобри албуми : Рони Хокинс (1959) и Г-дин Динамо (1960). Двете камења од Рокенрол содржат крем од културата од хокинс хит-изработка на истегнување за етикетата На Рулет во текот на неговите рани години. Покрај тоа, вклучивме пет бонус песни од истиот период. Овие прекрасни снимки прикажуваат виртуелен кој одлични музичари, вклучувајќи Ги Роби Робертсон, Левон Хелм, Џими Реј Полман, сем Тејлор и Флојд Крамер, меѓу другите. Ху Доо Рекордс. Рони Хокинс / Г-Дин Динамо (ЦД).

За производот

Купувачите избираат и