.

.

ЗА БУЛЕВАРОТ Сузуки Ц 2005- - Х ПРЕДВОДЕНИ Фарови СВЕТИЛКИ 6000К Бела, Пакет од 2, Ц05

ЗА БУЛЕВАРОТ Сузуки Ц 2005- - Х ПРЕДВОДЕНИ Фарови СВЕТИЛКИ 6000К Бела, Пакет од 2, Ц05

DEN 271.84

Од стока
Достапно.

Опис На фаровите : Fit За HS1 / 9003 / H4® led заменските светилки се дизајнирани за супериорни перформанси, исклучителен изглед и зголемена безбедност. *Супериорна Издржливост авијациска алуминиумска конструкција, врвните ЛЕД чипови обезбедуваат подолг животен век, до 50.● Специјално дизајниран за надградба На Фаровите,светлото За Магла,дневното светло за трчање ● Моќност : 55 W/сијалица € LED Количина(секоја сијалица) : 2pcs* CSP Најнови Led чипови eluminous Flux : 8000lm/сет 4000lm/сијалица/Работен Напон : DC 9-32 V(вклопуваат 12v,24v возила) ● Температура на Бојата : Чиста Бела 6000k_ IP68 номинална вода и заптивка за прашина,Агол на Зрак од 360 Степени ● материјал : Авијација 6063 алуминиумски профил ● Работна Температура : -40-80 степени целзиусови € НАД 30000 часа Животен Век : Употреба : фарови,светло за магла без одложување за осветлување, побрзо време На Одговор На вклучување / исклучување.обезбедете правилно функционирање и за позитивни и за негативни врски . *Нов Дизајн Компактен дизајн, исклучително мала големина и лесен за инсталирање. *ИП67 РЕЈТИНГ Водоотпорен и отпорен на прашина; -40.000 часа, одлични водоотпорни и отпорни на прашина . * МОЌНИ CSP Чипови Led диоди со Високи перформанси ,отпорни на вибрации И супериорна стабилност На осветлување Побрзо време на одговор при вклучување/исклучување, без блескаво одложување .Перформанси на фаровите : +овој производ е направен од 2525 ЗРНЦА керамички светилки, составени од 6 мониста на светилки со постојана струја; ● овој извор на светлина прифаќа увезени чипови, со стабилен квалитет и долг работен век; ● моќноста на овој производ е само 1/20 од традиционалната халогена светилка, што е повеќе заштеда на енергија и еколошки; ● дизајн без баласт без вентилатор, без бучава предизвикана од вентилаторот; перките ја одржуваат сијалицата во соодветна работна температура ● МОМЕНТАЛНО СТАРТУВАЊЕ со постојана струја, без пречки во колото и електромагнетно зрачење,мини дизајн, професионален дизајн на каросеријата, мини база како халогена сијалица, без поларитет,Лесен за инсталирање, приклучување и играње.

За производот

Купувачите избираат и